Перш за все, необхідно навчити свою дитину правильно поводитися на вулиці, пояснити, які саме небезпечні ситуації можуть скластися на вулицях і яких наслідків можна очікувати.
Уважним потрібно бути вже на виході з квартири. Треба перевірити, чи ніхто не стоїть під дверима. Якщо доведеться користуватися ліфтом, навчіть дитину правильно поводитися у кабіні, поясніть, як викликати диспетчера у випадку, якщо ліфт застрягне. Також дитина має чітко знати: коли у під'їзді пахне димом, ліфтом користуватися категорично заборонено, адже під час пожежі автоматично відключається електропостачання. Необхідно пояснити дитині, що заходити в ліфт треба тільки з добре знайомими людьми.
Ні в якому разі не можна нікуди ходити з чужими людьми, сідати до них у машину або щось брати, наприклад, цукерки, іграшки, речі для передачі батькам тощо.
Якщо дитину схопили за руку і кудись тягнуть, тут допускаються всі засоби самозахисту. Можна і навіть треба кричати, відбиватися, кусатися і дряпатися.
Частіше нагадуйте дитині, що ви ніколи не попросите незнайомця забрати її зі школи.
Попередьте дитину, що дорогою зі школи можна зустрітися з небезпекою: відкритими каналізаційними люками, машиною, що виїхала зненацька.
На подвір'ї є майданчики для розваг,
гойдалки, турники тощо, де діти, на жаль, нерідко отримують травми під час гри.
Розкажіть дитині, що сідати і вставати з гойдалок можна тільки після повної
зупинки, обходити гойдалку потрібно на достатній відстані.
Схема безпечного руху до школи