ГоловнаРеєстраціяВхід Школа №29 м. Чернігів Неділя, 05.05.2024, 13:43
  Музей доблесті і слави! Вітаю Вас Гость | RSS

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Музей устатковано за наказом директора школи № 54 від 3 вересня 1988р. Особливо багатий внесок до його розвитку зробив ветеран  Байконуру Морозов Євген Олександрович, який за час керування музеєм зробив його зразковим, накопичив багато матеріалу з історії розвитку авіації та пілотованої космонавтики, неодноразово нагороджувався грамотами та дипломами, в тому числі від Центру підготовки космонавтів та музею космонавтики ім. Ціолковського в м. Калузі. Музей носив назву "Чернігівські крила” та мав тісні стосунки з ветеранами, космонавтами П.І.Климуком та Л.К.Каденюком, вів велику пошукову роботу історії та бойового шляху 2-гої гвардійської Чернігівсько-Речицької штурмової авіаційної дивізії, т.і. У 2004р. було вирішено зробити реекспозицію музею та змінити його назву на музей "Доблесті і слави Чернігівщини”. У новій експозиції музей відкрився 1 вересня 2006р. і продовжує вдосконалюватись під керівництвом військового лікаря, знавця історії, пошуковця, археолога, майстра бісероплетіння – Балана Михайла Михайловича.

НАПРЯМКИ РОБОТИ МУЗЕЮ

-          Проведення екскурсій.

-          Участь в підготовці тематичних уроків, бесід, вечорів тощо.

-          Пошуково-дослідницька робота.

-          Робота по розширенню музейної експозиції.

-          Участь в археологічних дослідження в області.

-          Спілкування, листування та супровід  ветеранів війни

-          Робота з літературними та архівними джерелами.

-          Ведення музейної документації.

-          Складання музейної бібліотеки.

РОЗДІЛИ ЕКСПОЗИЦІЇ

Славетний край

- присвячена славній історії Чернігівського краю та її героїчним мешканцям від часів Київської Русі до новітньої історії.

- Місто пам’ятає

- про вулиці міста, які мають назви на честь героїв-чернігівців або відзначилися на нашій землі.

- Трагедії 1941-го

- про пошукові роботу та трагічну долю захисників Чернігова від фашистських загарбників в 1941-му році.

- Окупація

- про роки окупації Чернігівщини німецькими військами 1941-1943рр. та героїчний опір вітчизняних підпільників та партизан.

- 2-га Гвардійська орденоносна штурмова авіаційна дивізія

- її бойовий шлях та участь у визволенні Чернігівщини, за що вона стала зватися Чернігівсько-Речицькою.

- Наші герої

- про льотчиків-чернігівців, двічі Героїв Радянського Союзу та Героїв Радянського Союзу

- Інтернаціоналісти

- участь чернігівців у війні в Афганістані та про випускника нашої школи Малієва С.М., який загинув у Чечні.

- Пекло Чорнобиля

- про аварію на ЧАЕС, про її наслідки та роботу ліквідаторів-чернігівців.

- Почесні громадяни

- про почесних громадян м.Чернігова та їхні справи.

- Космонавти-чернігівці

- про космонавтів, які стали льотчиками після навчання у  Чернігівському ВВАУЛ.

- Доблесть школи

- про доблесні традиції нашої школи, її славетні справи, чим вона відзначилась та що треба наслідувати.

- Морозов Є.О.

- куточок пам’яті колишнього керівника музею.

Як вам цей дизайн?